Autorem projektu stolika jak i całej kolekcji PIANO jest Jarosław Bełza. Stolik kawowy i pozostałe elementy kolekcji mebli mieszkaniowych PIANO zostały zaprezentowane po raz pierwszy podczas targów wewnętrznych Profap w czerwcu 2010 roku w Krakowie.

Celem konkursu „Produkt Roku” jest wyłonienie najlepszych produktów z branży meblarskiej. Oceny dokonało 33-osobowe jury złożone ze specjalistów z branży: przedstawicieli salonów meblowych, reprezentantów wyższych uczelni o profilu artystyczno-wzorniczym, a także architektów i projektantów.

O zwycięstwie stolika PIANO zadecydowały jego wyjątkowe walory wzornicze i użytkowe. Niski i prosty w formie mebel jest parafrazą klasycznych form meblarskich z pierwszych dekad XX wieku. Charakterystycznym elementem mebla są 4 szuflady równej wielkości, które otwierają się w różnych kierunkach. Geometryczna forma stolika PIANO, naturalne materiały oraz wyróżniająca się zaokrąglona linia narożników to bezpośrednie nawiązanie do popularnego w modzie oraz wnętrzach stylu art deco.

Stolik PIANO dostepny jest w 5 wersjach: dąb bielony, dąb-czereśnia, dąb-wenge, dąb prostosłoisty wenge oraz orzech. Dostępny jest też w różnych wersjach: z 4 szufladami, z 2 szufladami lub bez szuflad.