PROJEKT / PROCES / PRODUKT otwiera obchody 10 lat współpracy UEP z przemysłem. Jest też pierwszym z serii wydarzeń organizowanych z okazji 60-lecia istnienia kierunku Architektura Wnętrz oraz 40-lecia Wzornictwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Podczas konferencji PROJEKT / PROCES / PRODUKT omawiane będą możliwości współpracy uczelni z producentami, w tym doświadczenia z Programem Edukacyjno-Projektowym (PE-P), oraz znaczenie designu i kształcenia projektowego. Prelegenci poruszą problem promocji i zarządzania designem, roli projektanta w procesie tworzenia nowego produktu oraz badań powiązanych z procesem projektowym. Konferencja ma charakter otwarty, jest adresowana do przedsiębiorców, menedżerów, kierowników produkcji, technologów, projektantów, naukowców, studentów, parków technologicznych, instytucji promujących design, instytucji otoczenia biznesu i urzędów.

Wśród prelegentów będą wykładowcy z UAP, ASP w Gdańsku, UEP i UAM, przedstawiciele firm odnoszących sukcesy na rynku meblarskim (Noti, Mikomax, Meble Vox), doświadczeni projektanci i absolwenci UAP, a także specjaliści od promocji (Profundo, MTP).

Konferencję poprzedzają zamknięte warsztaty dla partnerów 10. edycji PE-P, dyplomantów i studentów. Celem warsztatów jest poprawa zarządzania projektami prowadzonymi w Pracowni Projektów Edukacyjnych i Współpracy z Przemysłem, uzyskanie konkretnych rozwiązań projektowych i nakreślenie wizji promocji projektów oraz Pracowni. Jedną z grup projektowych poprowadzi firma Profap. Uczestnikom warsztatów zostanie przedstawiony proces rozwoju nowego produktu, następnie w interdyscyplinarnych zespołach projektowo-wdrożeniowych będą proponowac metody tworzenia konkurencyjnych produktów. Wnioski z warsztatów posłużą udoskonaleniu procedur przyszłych edycji programu PE-P.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronach: www.asp.poznan.pl oraz www.pep.asp.poznan.pl